Myšochvost obyčajný je vytrvalá rastlina s priamymi, hore sa vetvícími lodyhami. Striedavé listy sú 2 - 3 x sperené v úzko čiarkovité úkrojky. Drobné kvetné úbory sú usporiadané do bohatého kvetenstva bielej alebo ružovkastej farby. Rebríček kvitne od júna do septembra. Plody tvoria nažky bez páperia. Vyskytuje sa takmer v celej Európe, Turecku a na severe Ázie. Rastie na suchých lúkach, na medziach, na pastvinách a skalnatých stráňach, pozdĺž ciest.
Myšochvost obsahuje éterické silice, cholín, triesloviny, monoterpény, sesquiterpény, horčiny, flavonidy, chamazulén.
Myšochvost kvet prispieva k normálnemu dýchaniu, k normálnej funkcii močových ciest a obličiek, cievnej sústavy a taktiež tráveniu a žlčníku. Môže mať priaznivý vplyv na metabolizmus tukov, správnu hladinu cholestorolu v krvi a kontrolu telesnej hmotnosti. Ženy ju môžu vyskúšať na udržanie komfortu v priebehu menštruácie. Po rebríčku môže siahnuť aj ten, kto si chce uchovať zdravú pokožku.
Príprava nálevu: 1 čajovú lyžičku kvetu myšochvosta zalejte 250ml vriacej vody a nechajte 15 minút vylúhovať. Potom preceďte. Užíva sa 3 krát denne medzi jedlami.
Táto bylina je známa tiež pod názvami jazíček, jazýček, kervaňík, kervavník, kocuri ogon, krvavnik, kunica, mačací chvost, mačací chvost obyčajný, mačaču, Mačí, mačí chvost, mačúch, mišichvost, Mišíchvostík, myšací chvost, myšaci chvostik, myšací chvôstik, myší hvost, myší chrúst, myší chvoscík, myší chvost, myší chvost obyčajný, myší chvostík, Panny Márie kúpeľ, papradec, rebíček obecný, rebricek obycajny, rebríček, rebříček, stolistník, tisícilistník, záhojník, zlí jazíček, zlý jazýček, tisícilistník, záhojník, zlí jazíček alebo zlý jazýček.